Názor na literární servery

7. srpna 2013 v 11:37 | Yim |  Yima
Literární servery, to je vlastně velká skupina webových stránek, které mají stejné zaměření a jsou si v podstatě konkurencí. Něco jako Blog.cz a Blogger.com, jen je to trochu rozdílné. Myslím, že každý, kdo někdy byl na nějakém literárním serveru, navštívil právě i ony soky. Já také byla na více z nich, jen si už nepamatuji názvy. Ty, na kterých jsem byla jednou, dvakrát, se mi zdály být nepřehledné a proto jsem se na ně už nevracela. Věřím, že i tam jsou ale úžasní spisovatelé, které jsem kvůli designu a navigaci neměla šanci poznat. Literární server, na kterém jsem zůstala nejdéle, je Pište-Povídky.cz, jehož logo máte v záhlaví článku.


Pište-Povídky, to je vlastně část mého dětství. Měla jsem na tom spoustu profilů, jak jsem postupně zapomínala hesla a jména, a také jsem tam zveřejnila spoustu povídek a básniček. Některé z nich jsem přihlásila i do soutěží, což je podle mě jedna z mála výhod takových stránek. Získala jsem tam objektivní kritiku, ať už pozitivní nebo negativní. Myslím, že i PP, respektive jeho uživatelé, mi pomáhali dát mému psaní jistý směr, jistý styl a osobitost. Ano, občas mě ty výtky až bodali u srdce a na mém profilu jsem se dlouho neukázala, ale napsala jsem něco dalšího, nebo přepsala původní dílo a ti stejní lidé mi říkali své názory ve zlepšení a zhoršení se. Byli tam ale také lidé, kteří byli mými fanoušky, třeba paní s přezdívkou sepotvkorunachstromu, kterou jsem také obdivovala za její psaní.

Díky PP jsem našla i jednu z mých oblíbených knih, která se odehrává v Brně. Byla od autorky HaBr, jmenovala se Šíleně zvědavá holka a opravdu jsem si ji velmi oblíbila. Její texty byly krásné a srozumitelné, sympatické. Dokonce jsem našla i její blog, ale ouha, to se mi už tolik nelíbilo, ani nevím proč.

Můj názor na literární servery je ale stále negativní. Nevadí mi kritika, nevadí mi výtky, ale nelíbí se mi celá ta komunita. Řeknu vám, že komunita na Blog.cz je stokrát lepší. Můžeme tu číst stejně dobré a kvalitní kritiky jako na literárních serverech a řekla bych, že je to tu více přátelské a jistým způsobem i svobodnější.

Možná máte s literárními servery jiné zkušenosti, či na vás působí jiným dojmem. Co si o tom myslíte? Souhlasíte se mnou, nebo mi budete oponovat? Jen do toho, chci si ty názory přečíst. A který literární server jste si nejvíce oblíbili vy? Ráda se podívám ještě na nějaký.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Máš rád(a) literární servery?

Ano
Ne

Komentáře

1 Houbička Houbička | E-mail | Web | 9. srpna 2013 v 13:13 | Reagovat

Já jsem zase strávila "dětství" na Písmáku. :-)
Ale dávala jsem  tam jen svou poezii.
Pak jsem měla období, kdy jsem nepsala, ale zůstala jsem tam - protože jsem tam měla strašně moc přátel. Milovala jsem to tam..
Před pár měsíci jsem si tam profil zrušila, ale na lidi jsem si vzala kontakty... Mám odtamtud dost dobrých přátel.

Na jednu stranu je mi líto, že jsem ten literární server využila tak "neliterárně", ale zase si už bez těch lidí vůbec nedokážu představit život :D

Pak jsem byla samozřejmě na piště-povídky, na totemu, na saspi, na mlze a všude možně. Ale nikde mě to tak nezaujalo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama