Nový diář?

6. srpna 2013 v 14:27 | Yim |  Yima
Přála bych si, aby můj diář měl dvě vlastnosti. Ta první by měla být nekonečnost a ta druhá něco, aby byl pořád se mnou a neztrácel se mi. Ne, opravdu, jsem hrozně háklivá na své věci a nejhorší na tom je, že sebemenší změna v mých zaběhlých kolejích mi může způsobit pěklo, zmatek nad zmatek. Nezabíhejme ale k mému perfekcionismu a sklonu ke lpění na zbytečných, obyčejných a nahraditelných věcech. Mluvím tu o diáři.

Vždy si kupuji diář od Albi, ten na rok a půl, ačkoli ho využívám vždy jen ten jeden rok, od září do září, pak se s ním jednoduše rozloučím a mé srdce má těžký úkol v podobě hledání toho pravého. Minulý rok asi v říjnu se mi podařilo někde nechat diář, již ze čtvrtiny popsaný, a nikdy jsem ho nenašla. Dlouho jsem potom chodila po obchodech a hledala přesně totožný diář se slony, protože jakýkoli jiný jsem odmítala.

Popravdě, diáře používám až od doby, kdy jsem nastoupila na gympl. Nejdřív jsem měla takový velký, který se mi ale nikde nechtěl nosit, a tak jsem ho po pár týdnech vyměnila právě za ten slonový. A nyní se ho musím vzdát. Vlastně nemusím, mohu ho mít až do prosince, ale já své tradice neporušuji a lpím na nich stejně jako na všem ostatním.

Je pro mě dosti těžké vzít naposledy ten starý diář do rukou, když v něm jsou v podstatě vzpomínky. Ačkoli tam jsou i úkoly, povinná četba, škola. Jsou tam ale i mé životní mezníky. Jsou tam mé životní přešlapy, které se tam ocitly v podobě zapsání dalšího sezení u psychologa. Jsou tam čísla, kterým nikdo nerozumí, protože to jsou čísla stránek knih, které čtu na pokračování v knihkupectví, abych si je nemusela kupovat. Například Škvorecký.

Víte, už několik týdnů se dívám po stojanech Albi v knihkupectvích a v hračkářstvích a v papírnictvích a vlastně všude možně. Ani mě nepřekvapuje, že všude mají stejné zboží, přesto se dívám pokaždé, když nějaký stojan uvidím. Letos se mi ty jejich diáře totiž pranic nelíbí a o to horší bude loučení s tím starým. Mají zakulacené rohy a nejsou na nich žádní sloni. Viděla jsem sovy (mně asi nejsympatičtější), pak nějaké červené květiny na šedém podkladu, kočky, nějaké ornamenty. Vevnitř vypadají pořád stejně jako minulý rok, ale ty rohy, ty obrázky!

Bojím se, že ten diář někam založím a už ho nenajdu. Jistě, nebudu ho už víckrát potřebovat, ale víte, kolik je tam potřebných informací? Víte, jak dlouho bude trvat než si přepíšu kontakty, které jsou poházené od roku 2012 až po rok 2013? Víte, jak dlouho ho budu svírat v ruce, než ho odložím? Co bude ale nejhorší, to bude hledání nového diáře v tašce, protože tvarem ani barvou nebude stejný jako ten předchozí.

Musím se naučit měnit své věci. Bude to znít divně, ale já lpím i na kartáčku na zuby - nemůžu si koupit jiný, než ten můj. Stejně tak to mám se spoustou jiných věcí. Ponožky z jiného obchodu než z F&F? Zbláznili jste se? Ani za nic. Jestli se ale nenaučím, jak mít k věcem a řádům jiný vztah než teď, budu to mít v životě těžší, ještě než to mám teď. Tak proč nezačít novým diářem?
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 dreams-by-day dreams-by-day | Web | 6. srpna 2013 v 14:51 | Reagovat

Tak s diářem to mám podobný, jsem na něj neskutečně háklivá a než najdu ten, který se mi líbí už je půlka roku pryč a já mam vše důležitého napsáno jen v malém zápisníčku. Proto jsem se rozhodla na další rok si diář vytvořit podle sebe tak aby mi seděl vnitřek i obal. Do konce prázdnin bych to chtěla stihnou a napsat o tom článek :D Jinak hezky píšeš.

2 *Yume, Shany *Yume, Shany | Web | 6. srpna 2013 v 20:26 | Reagovat

Heh, mám podobný problém ovšem trochu jinak. Už hrozně dlouho chci změnu. Znáš to, obarvit si vlasy, změnit účes, styl, přátele, trochu to rozjet, než chcípnu ať něco zažiju. Jenže i když se snažím stejně zase zajedu zpátky -.-" Stejně tak je to s hudbou. Prostě mám svoje oblíené kapely a najít nějakou novou je nad můj ehm..rozpis stylu ? Asi tak.

3 Run(a)way* Run(a)way* | Web | 7. srpna 2013 v 4:26 | Reagovat

Vítej zpět, princezno :)

B.

4 Rapanuj Rapanuj | E-mail | Web | 19. července 2015 v 23:57 | Reagovat

Píšeš moc hezky :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama