Temno v šalině

8. října 2013 v 19:59 | Yim |  Yima
Když jsem dneska nastoupila do šaliny, měla jsem hrozně zvláštní pocit. Takový skličující, stlačující, jako by tam bylo málo prostoru, všechno se uzavíralo a chtělo mě to pohltit. Ten pocit se umocňoval, když jsem procházela vozem a připadalo mi, že se na mě všichni dívají a myslí si o mě zlé věci a třeba mi chtějí něco udělat. Byla tam taková hustá atmosféra, ačkoli jsem ji vnímala asi jen já. Ale přísahám, že ještě na zastávce jsem neměla žádnou pesimistickou, paranoidní náladu.

Bylo tam tmavo. Nikdy jsem neviděla tolik černých oblečeních najednou, s výjimkou pohřbů a svateb. Snad ani v černobílém filmu to nebylo takové. Na jednom ze sedadel seděl bezdomovec (asi, předpokládám), který vypadal tak nějak zlověstně. Normálně se bezdomovců nebojím, vždyť jsou to lidé jako my, ale tento byl opravdu tak hrůzostrašný, že jsem se kolem něj rychle prodrala skrz dav a zamířila dál. Před ním také seděla nějaká paní, která měla na vodítku psa, jež měl v očích jasný výraz, že má chuť mě sníst. I proto jsem přešla do druhé poloviny vozu, kde byl další stašidelný pán. Každé oko mu směřovalo jinam. Já chápu, že za to nemůže a je to jistý handicap, ale v tomto okamžiku mi přejel jen mráz po zádech. Kam jsem se podívala, byl důvod se bát. Jen úplně na konci byla maminka s dvěma malými dětmi a kočárkem a za mnou stál pán se zářivě žlutou mikinou. To byl snad jediný světlý, barevný bod v celé šalině.

Na další zastávce někteří vystoupili, ale nic se nevyprázdnilo, jelikož na Přístavišti lidé i nastupují. Další šok ale přišel jen o pár desítek metrů dál, kdy jsme projížděli pod krátkým mostem. Nevím proč, ale šalina se zastavila. Na vedlejší koleji jela další hrozně pomalu v protějším směru. Byla úplně prázdná, ale i přesto osvětlená. Právě díky tomuto světlu byly vidět grafiti za jejími okny na druhé straně.

Výjimečně se mi ulevilo, když jsem vystoupila do soumraku, interval mezi světelnou a temnostní fází dne. Venku se už opravdu stmívalo. Kousavý pocit z lidí se změnil v kousavý pocit z potenciálních pedofilů všude kolem...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Δ Terka Δ Δ Terka Δ | Web | 10. října 2013 v 16:21 | Reagovat

Páni! :O To je opravdu jako okamžik vystřihnutý z filmu

2 Marťa Marťa | 13. října 2013 v 20:26 | Reagovat

to se mi taky stává..:( ale super článek

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama