15x fotograficky

13. listopadu 2013 v 10:01 | Yim |  15x fotograficky
Přes blog Taychi jsem se dostala na blog Alči, kde jsem našla jakýsi fotografický řetězák. Nejsou to ty fotografické výzvy, kdy máte každý den vyfotit určitou věc. Ne. Toto je patnáct otázek ohledně focení a já se ráda zapojím. Vlastně budu muset nad spoustou otázek hodně přemýšlet. Třeba teď jsem hledala na netu, jak se jmenoval můj vůbec první foťák! Snad jsem to trefila.
Otázky budou přibývat zřejmě každý den ode dneška až po neděli s tím, že v každém článku budou vždy tři otázky. Pokusím se to pokaždé nějak rozepsat a neodpovídat jen jednou větou, ale ne vždy to asi půjde, uvidíme. Takže, teď vzhůru na věc!

1) Kdy jste začali fotografovat a co vás k tomu přivedlo?
Než začnu odpovídat, ještě vás odkážu na článek, který jsem tomuto věnovala.
Začala jsem fotit, když mi byly čtyři roky. Zrovna jsme se přestěhovali z Brna na Vysočinu, do takové malé vesničky snad o třiceti obyvetlích (doteď tam máme chalupu). Dům byl stále v rekonstrukci, přestavovaly se stěny a něco se taky dělalo na zahradě. Já nevím, moc si to nepamatuji. Jen vím, že tam pomáhali i mí bratranci a strejda (z toho mám legendární fotku, kdy tam nemají hlavy, ale raději ji přidávat nebudu). Právě v této situaci jsem dostala svůj první foťák (o kterém budu psát níže) a tak jsem fotila, co se jen dalo. Musím podotknout, že to bylo jaro/léto 2002, ale i přesto jsem stále měla kinofilm, takže se to muselo mámě docela prodražit, když jsem plácala jednu fotku za druhou. Plot. Auto. Země. Plot. Plot. Plot. Země. Kytka. Jo, nějak takto to vypadalo.
A co mě k tomu přivedlo? Asi nuda. Nebo máma a nuda dohromady.

2) Váš první fotoaparát a pět snímků, které z něj považujete za nejpodařenější.
Ten jsem právě hledala všude možně. Ve skříni, kde jsem ho nenašla, a na netu, kde jsem ho asi našla. Pokud je to doopravdy on a pokud si ho pamatuji dobře, tak se jedná o OLYMPUS IZM 220 PARANOMA ZOOM a jak se tak dívám na oficiální stránky Olympusu, tak byl uveden na trh dobrých sedm let předtím, než jsem se vůbec narodila.
A těch pět snímků. Procházím stará alba (je jich šest, která jsem nafotila) a vybírám, jaké fotky asi tak oskenovat. Jednu samozřejmě už mám, svou závodničku pětku, ale co zbylé čtyři? Každá je z jiného roku, takže ne všechny jsou ze čtyř let. Jsou to i fotky z pěti nebo šesti.

3) Oblíbený fotografický styl (portrét, krajina atd...) a proč?
Nojo, když se mnou je to složité. Úplně nenávidím focení lidí v ateliéru, ale co mi zbývá, když chodím do fotokroužku? Hrozně moc mě baví fotit momentky, ale úplně ze všechno nejvíc mám ráda kytky. Hodně často chodím jen tak s foťákem do botanické zahrady a fotím ty rostliny, které mám stejnak vyfocené už nekonečněkrát. To zase ne, to není číslo, ale jen symbol, jak pořád zdůrazňuje náš matematikář, ale to nevadí. A taky tu krajinu mám ráda. Nebo psy! Ačkoli se psů bojím a nemám je zrovna v lásce, tak s Vlaďkou občas chodím na výstavy psů do BVV.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama