15x fotograficky počtvrté

16. listopadu 2013 v 12:05 | Yim |  15x fotograficky
První tři otázky jsou TADY.
Druhé tři otázky zase TADY.
No a minulé tři otázky TADY.

10) Vysněný fotoaparát a objektiv - a proč zrovna toto vybavení?
Co se týče objektivu, už asi rok a půl bych hrozně hrozně hrozně hrozně hrozně moc chtěla jakékoli rybí oko. Je mi nějak jedno, jaké přesně, ale prostě rybí oko.
A fotoaparát? Posledně jsem chtěla Flexaret, ale to jsem dostala na narozeniny. Momentálně bych vážně chtěla Pentax, takový ten starý Olympus, Praktiku, Sprocket rocket, a prostě úplně všechny ty staré analogové foťáky.

11) Pět fotografií za poslední měsíce, které považujete za nejpovedenější + okolnosti jejich vzniku.
Procházela jsem výběr těch nejpovedenějších z jednotlivých focení od začátku prázdnin.
Tato fotka je z Bratislavy a líbí se mi, že tam jde vidět Bratislavský hrad, ten kostel a hlavně ty střechy. Víte, možná to bude znít divně, ale střechy miluju ještě víc než chodníky. Je to foceno z věže bratislavské radnice a opravdu jsem se musela přemáhat, abych tam vylezla. Po těch točitých schodech, ve stísněném prostoru a hlavně tak vysoko! Byla jsem tam s mámou, na začátku července a bylo neskutečné vedro!
Toto je také z Bratislavy, také z té věže. Hrozně se mi líbilo, jak je skrz to kované cosi vidět ten kostel. A taky mi přijde docela zvláštní, že ta obloha je dole do fialova a nahoře je normálně modrá, když byla asi první hodina odpolední. A okolnosti zvyku jsou prakticky stejné jako u předchozí fotky až na to, že tady jsem se ještě k tomu dívala všude okolo, držela se jak šílená zábradlí, a když jsem za sebou uviděla toto, tak jsem si plna strachu čupla a vyfotila to.
Sluníčko! A kudlibabky! Tenkrát jsem se dozvěděla, že vy Češi tomu říkáte jinak, což je dost divný, protože pro mě je to od malička prostě kudlibabka. Morava, víte co. Toto jsem fotila někdy v září, když jsem potřebovala vyfotit film, tak jsem vzala analog a samozřejmě i Alexeje a jela jsem ty tři minuty za město, kde zrovna už zapadalo slunko. Vlastně na tom místě není nic moc k vidění. Pole, pár stromů, cesta ke stájím. No a les na druhé straně, do kterého jsem se neodvážila, protože se už stmívalo.
Toto je ze stejného dne, ze stejného místa. Ne, dobře, ne zas tak úplně. Tuto fotku jsem vyfotila víc uprostřed toho pole, nebo louky, nebo co to je. Ta předchozí byla u cesty. A já prostě miluju ty fotky, kde jsou ty paprsky a ještě k tomu nějaký kvítka a zvlášť, když je to proti tomu slunku.
Tyršův sad, to je skoro ve středu města. Fotila jsem to na konci srpna, když jsem si šla koupit nový svitkový film do Flexarety. Tady se, prosím pěkně, projevila má ujetost na chodníky. Jo, mám ve složce fotek hooodně moc fotek chodníků, ale to je jedno, prostě jsem šílená. No, takže toto, toto jsem fotila, když jsem šla z příměstského Mensa tábora. Jé, kdo tento blog čtete déle, tak si možná pamatujete na článek o tom táboře, ale to teď nebudu zmiňovat. No nic, k další otázce.

12) Kde berete inspiraci k fotografování?
Hm, inspirace. Já nevím. Prostě když se mi chce, tak jdu fotit. Co uvidím a líbí se mi, to vyfotím. Nějakou zvláštní inspiraci bych v tom nehledala.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliza Eliza | Web | 16. listopadu 2013 v 16:24 | Reagovat

Podle mě fotíš nádherně! :)

No, ty jsi na gymplu, já jsem v deváté třídě na základní škole, takže si myslím, že je v tom menší rozdíl :D Na gymplu budeš ještě alespoň čtyři, kdežto, já teď musím mít dobré známky pro SŠ :D :)

2 Celene Celene | Web | 17. listopadu 2013 v 10:27 | Reagovat

krásné fotky, ta černobílá je nej :-)

3 Anička Anička | Web | 17. listopadu 2013 v 22:13 | Reagovat

Inu, mně se mimořádně líbí ty rostlinné, páč zahrnují velkou většinu mých oblíbených barev a navíc svítí :)
A moc pěkná je i tak s kovovým cosi :)
A pak ještě nemůžu nezmínit tu černobílou a ta střechoměstskou.

4 levandora levandora | Web | 3. prosince 2013 v 18:11 | Reagovat

Fotíš úžasně :33

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama