15x fotograficky potřetí

15. listopadu 2013 v 12:41 | Yim |  15x fotograficky
První tři otázky jsou TADY.
Předešelé tři otázky zase TADY.

7) Váš typický rukopis - něco, co vaše fotografie odliší od ostatních. Máte ho?
Tak tím si nejsem úplně jistá. Nějaká podobnost mezi mými fotografiemi je, to nepochybně. Ale jaká? Na to jsem ještě nestačila přijít.
Edit_25.3.2014: Když fotím lidi, porušuji zákony kompozice a lidi se dívají ven z fotek.

8) Jak vidíte svoji budoucnost ve fotografování - koníček nebo profesionál? Dokážete si představit, že byste se fotografováním živili?
Víte, toto jsem řešila minulý rok na podzim. Byla jsem v kvartě, prostě v deváté třídě, a měla jsem takové období, kdy jsem si nevěřila a prostě jsem si usmyslela, že na gymnázium nemám. Chtěla jsem jít na řemeslný obor - řezbář, cukrářka, pekařka, nebo něco takového. A potom mě napadlo jít na uměleckého fotografa. Začala jsem se připravovat na příjimačky a všechno, ale potom mi došlo, že těch hodin kreslení je vážně moc... a to mě prostě nebaví. Tímto skončila má dráha profesionálního fotografa. Ano, dokážu si to představit. Bylo by to úžasné. Dělala bych něco, co mě baví. Těžko se uživím psaním, ať už novin, časopisu nebo čehokoli jiného.

9) Ateliér, interiér nebo exteriér? Proč?
O tom jsem už někde psala. O tom, že nemám ráda focení v ateliérech. A ani interiéry mi nejsou moc blízké, protože je to omezený, stísněný prostor, kde toho prostě moc nenafotíte. Takže jednoznačně exteriér. Miluju, když přijdu ze školy domů a vezmu si foťáky kolem krku, jedu si autobusem dvě zastávky na Kamechy a potom na tom poli a v tom lese a vlastně všude v té přírodě fotím. Úplně cokoli. Je mi jedno, že většina fotek bude stejně nepoužitelných, nějaké se určitě vydaří. Jde o to, že se tím odreaguju od stresu a depresí, které mě pronásledují na každém kroku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Susane S. Susane S. | Web | 16. listopadu 2013 v 0:45 | Reagovat

navazuji na osmou otázku - zrovna dneska jsme se s učitelkou bavili, že by jsme si měli uvědomit, že lidí s maturitou a docela i chytrých je tu hodně a hodně jich je nezaměstnaných a, že mnohem lépe se uplatníme tím, když budeme nadaní hlavně ručními pracemi . Docela jsem si ro vzala k srdci a začala nad tím přemýšlet, ale potom jsem si uvědomila, že vlastně nic neumím a na všechno jsme strašný jelito, takže skončím asi na pracáku :D

2 ellie. ellie. | Web | 16. listopadu 2013 v 11:15 | Reagovat

děkuji:)

můj typický rukopis u fotek je, že je to všechno po úpravě moc světlé, nebo v takové jako kdyby 'mlze'.. nevím, proč to tak dělám, ale vždycky, když se snažím pohrát si s jasem, kontrastem a tak, aby se mi to líbilo, vznikne z toho něco takového:D

a kam jsi šla nakonec na školu? já jsem šla na gympl, protože jsem tam z víceletýho nemusela dělat zkoušky..-_- jako nelituji toho, protože ti lidi, ty zážitky.. neměnila bych.. ale prostě..
..taky si občas říkám, jestli to byla správná volba. každopádně - každý rozhodnutí má své klady a zápory. každé.
ta holka, o které jsem psala na blogu? ta krásná? taky chtěla jít na nějakou uměleckou. je na gymplu, ale fotí pořád, a úžasně. divila bych se, kdyby to někdy někam nedotáhla. jestli máš vášeň pro focení a talent (a já věřím, že máš), tak ten se jen tak neztratí:)

já jsem v ateliéru ještě nikdy nefotila, a proto jsem pro exteriér. v ateliéru jsem možná tak ráda focena..(aneb ellie. pořád sní o tom, že jednoho dne jí budou platit za to, že si bude oblíkat channel a usmívat se..:D)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama