Dětství naruby

15. ledna 2014 v 10:35 | Yim |  Yima
Protože jsem onemocněla, mám celé dny volno a nemám co dělat. Buď si čtu, píšu nebo přeblikávám programy na televizi. S jistou nostalgií jsem se zaradovala, když jsem uviděla nápis Kouzelná školka. Jak dlouho jsem ji neviděla! Potajmu jsem doufala, že tam bude zrovna můj oblíbený Michal - ale ani jeho přítomnost mě nedokázala uklidnit, když jsem viděla všechny ty novoty. Co se to stalo? Proč se Kouzelná školka změnila?

Začněme tedy úvodní znělkou, jejíž hudba zůstala stejná, ale teď jsou tam takové divné klobouky a jiné obrázky a je to podivné. Jakmile znělka skončila, objevil se František a pozdravil všechny děti. Za chvíli přišel Michal, který měl na hlavě jakousi věc z lepenky. Měl pořád stejné oblečení - to žluté tričko a menšestrové lacláče. Byla jakási rozcvička a potom přišla první pohádka a s ní první šok...

LIDIČKOVÉ, ONI VYSÍLAJÍ VČELKU MÁJU VE 3D PROVEDENÍ! To je tak hrozné! Jak mohli? Slyšela jsem, že to tak bude v Německu. Viděla jsem to takto na Maltě. Ale oni to předělali i v Česku! A není tam žádná písnička od Karla Svobody zpívaná Karlem Gottem, žádné takové. Je tam úplně jiná. A to mě opravdu dopálilo.

Jakmile Včelka Mája skončila, přesunuli jsme se zase za Michalem a Františkem. Seděli u obrázků od dětí a probírali je. To mi připomnělo staré dobré časy v Kouzelné školce. Jednou se tam taky ukázal můj obrázek. To si vzpomínám. Muselo to být někdy ze začátku celé Kouzelné školky, protože mi bylo ještě pět let a Kouzelná školka začala v roce 2003. Takže buď v druhé polovině tohoto roku nebo v první roku následujícího, ale to je fuk. Byla to taková muchomůrka červená.

A začala další pohádka. Jakýsi australský seriál. Jsou tam medvědi - bílí i hnědí - a oni normálně bydlí v domech a ve městě a je to zvláštní. Proč tam není Teo? To byla moje oblíbená pohádka, kterou tam vysílali. Oh, jistě, protože to už má starý obraz a dnešní děti jsou asi moc zhýralé. Takže, tato pohádka o medvědech byl divná. Tento díl byl o tom, jak nějaký medvěd hledal věci, které vrzali a hledal své vrzání a potom vzal do ruky jakousi dečku, které říkal myslík a napadlo ho, že když všichni zmlknou, uslyší své vrzání. Víte, ono to nebylo vrzání, ale znělo to jako zpívání ptáka. A doopravdy to byla dvě ptáčata za oknem na stromě. CO JE TO SAKRA ZA VRZÁNÍ? Chudáci děti, teď musí být úplně zmatení, no ne?

Pak Michal házel takovým divným trojramenným bumerangem a mezitím se František loučil. V ten okamžik se mé zklamání trochu zmenšilo, protože František pořád říkal své: "Mějte se fanfárově." A také se mi ulevilo, když tam nenacpali Františku, která mě opravdu štve!

Viděli jste v poslední době něco, na co jste se dívali jako děti? Třeba Studio kamarád, dříve nazýváno Studio 7, které je nyní úplně jiné? Jak vnímáte změny v něčem, co jistým smyslem symbolizovalo vaše dětství?
 

3 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Anička Anička | 15. ledna 2014 v 16:26 | Reagovat

Jé, Kouzelná škola. No, upřímně, já ji nikdy zas tak nesledovala, ale i pro mě byl Michal tím oblíbeným.
No, ovšem já jakožto nejstarší polovlastní sestra nyní již čtyř malých příšer, mám zhruba každý měsíc možnost nahlédnout do dnešního televizního programu. No, upřímně řečeno, hrůza.
Ovšem ty čtyři příšery se stále dívají na věci krásné, jako Pohádky z mechu a kapradí, Pojďte pane, budeme si hrát, Krtečka, Zahradu (jednou jsem na ně zkoušela i Pohádky ovčí babičky) a spol. což jsou pro změnu "moje" dětské krátkopohádky.

A k tomu návratu k dávno sledovanému... v mém případě je to "poslouchané". Aneb. Když mi bylo asi sedm, dávali v rádiu slovensky dramatizaci Pána prstenů. Já z ní byla nadšená způsobem, který však až do překvapivé míry ovlivnil můj život, můj vkus, mě samou.
A teď jsem si onu adaptaci stáhla a každou neděli ji poslouchám před spaním. A jsem zase strašně šťastná :)

2 Fitli Fitli | Web | 15. ledna 2014 v 19:38 | Reagovat

Ale nezní to až tak moc zle. Nový pohádky mě děsily odjakživa, respektive od doby, co si to pamatuju, protože byly čím dál hloupější. Hlavně, že jsou tam pořád František a Michal.

Já už televizi pár let nemám, takže jediné, na co z dětství narážím jsou knížky a cédéčka, co mám doma. A ty se naštěstí měnit nemůžou, ještě že tak.

3 Melaný Melaný | Web | 15. ledna 2014 v 21:17 | Reagovat

Ano, ty změny jsou opravdu hrozné u všeho, co jste měli rádi jako děti. Například stačí změnit i starý dabing na nový a je to prostě hrůza. Já kouzelnou školku měla taky vždycky ráda. Zrovna nejradši Michala a Františka. Vždycky jsem si myslela, že je živý (ta dětská pošetilost) a když jsem se dozvěděla, že je to maňásek, tak přišlo první zklamání, ale to jsem odbočila. I když jsem byla dítě, tak jsem ty změny vnímala s velkou zkázou (Teď mě nenapadlo, jak to říct) a když se na to podívám teď? Odradí mě to. Já nechápu, jak ty malé děti můžou sledovat nudné předělávky pohádek. Zlatý Krteček, Ferda Mravenec, Bill a Ben, Včelka Mája (kreslená) a další... prostě jsem z toho zklamaná, když vidím dívat se na to svého malého brášku...

4 Kapuletová Kapuletová | E-mail | Web | 16. ledna 2014 v 17:34 | Reagovat

Já tyhle změny tak nesnáším! Třeba, když dával Knight Rider! Kitt byl prostě něco originální, úžasnýho a prostě no... Mluvící auto! A Michael Knight byl prostě nehorázně sexy i s tím afrem a to bylo něco! Teď vysílají něco jako Knight Rider se vrací. Viděla jsem jen kousek jedné epizody a chtělo se mi brečet! Copak ti kreténi neví, že skvělé seriály se neobnovují, protože ztratí svoje kouzlo, když tam dají nějakýho kkta bez afra a Kitta nejenže úplně změní, ale dodají mu ještě naprosto idiotský hlas?! To byl fakt největší šok! Takový seriálů je dost, co se předělávají a pohádky už nejsou pohádky, ale naprosté blbosti, kde akorát dětem matou hlavy. Michaele, Komisaři Rexi, Iáčku, večerníčku! Bože, tolik mi chybíte!

5 malaika-hatia malaika-hatia | Web | 19. ledna 2014 v 8:28 | Reagovat

Chápu, že jsi z toho měla šok, když jsi tu hrůzu takhle viděla. :D Ber to tak, že už je i jiná generace dětí. Sice se mi ta jejich generace vůbec nelíbí, ale měníme se všichni, s tím nic nenaděláme. Nutí nás k tomu dnešní doba, naše okolí, ...
Vzpomínej na to své hezké dětství a nenech si ho zkazit tím jejich. :) Oni zase budou nostalgicky vzpomínat na tyhle hrůzy, noo.. :)

6 Puff Puff | E-mail | Web | 19. ledna 2014 v 10:24 | Reagovat

Mám pětiletou sestřičku a tak tohle všechno znám. Stará dobrá Mája, ach jo :( A to Studio kamarád je taky děsný. Pamatuju si, jak se to jmenovalo Hřiště 7 a bylo to zkrátka jiný. U ani ten Muf není to, co býval...

7 •Pet!nka• •Pet!nka• | Web | 21. ledna 2014 v 22:44 | Reagovat

Kouzelnou školku jsem neviděla ani nepomatuji, ale občas, když ráno vstávám na zkoušky, stihnu raníček. Pffffff, nechápu, jak to má děti rozvíjet, jsou tam nějací divní brouci co pořád mlátí medvěda/psa/kočku (nejsem si jistá, co to je). Ani to není vtipné, jako třeba Tom a Jerry. Prostě to nechápu! Hrůza.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama