Heterofobní svět

9. března 2014 v 19:02 | Yim |  Yima
Nechci se vám svěřovat, jestli jsem heterosexuál, bisexuál, homosexuál, pansexuál, asexuál, demisexuál či něco úplně jiného. Myslím, že je to čistě moje věc. To, co vám chci ale sdělit, je jisté poselství pro všechny homofoby, kteří na sexuální menšiny číhají za každým rohem a za každým klikem na internetu.

Otevřeně se přiznávám, že otevřeně podporuji sexuální menšiny. Myslím si, že každý má právo na lásku bez rozdílu pohlaví, věku, národnosti, etnika, vzhledu, handicapu a jiných rozdílů. Nikdo nemá právo ostatní soudit za to, že miluje. Protože i takový člověk, který by soudil, se může dostat do situace, kdy bude souzen. A věřte mi, toto není pro nikoho příjemné. Ale ani o tomto tu nechci mluvit. To, co chci, je, abyste si na chvíli představovali to, co budu popisovat na dalších řádcích.

Představte si, že žijete v heterofobním světě. Kolem vás žijí jen samí homosexuálové, kteří diskriminují všechny ostatní a jejichž hlavním posláním je šířit jedinou správnou a pravdivou lásku, totiž lásku stejnopohlavní. Představte si, že každý člověk od osmnácti do dejme tomu pětadvaceti let by musel darovat buď sperma nebo vajíčko, aby se uměle vytvářely děti a aby si tyto děti mohli vzít do rodiny a vychovávat je. Ne jako vlastní, ale vlastní. A heterosexuálové by nesměli mít děti. Jen si to představte, jakou hroznou cestou by se děti měli dostávat na svět! Heterosexuálové by se nesměli brát, heterosexuálové by spolu nesměli chodit, kdo by byl heterosexuál, byl by prostě odstraněn někam do ústraní, kde nikoho nemohou nakazit svou zvrhlou sexuální orientací. Něco jako holokaust heterosexuálů.

A představte si, že právě vy jste ta černá ovce (nebo bílá vrána?) v takovémto světě. Nevíte, jestli by vaši rodičové byli tolerantní vůči tomu, kým jste. Protože doma se o takových věcech zkrátka hovořit nesmí. A představte si, že byste se zamilovali do někoho, kdo je opačného pohlaví. Je to homosexuál nebo heterosexuál? Co si můžete dovolit? Nemůžete se zeptat, vždyť je to společensky nevhodné a navíc protizákonné. Tak se na tuto osobu budete jen zamilovaně koukat a povídat si s ní jako s kamarádem/kou, aniž byste cokoli naznačili. Kdybyste totiž cokoli naznačili, mohli by vás vyhodit ze školy a děly by se ještě horší věci, které si pro jistotu ani nepředstavujte.

Nejhorší je asi představa coming outu v rodině. Představte si, že sedíte s rodiči a sourozenci večer u televizi, díváte se na nějaký komerční film a potom jim řeknete, že jim musíte něco říct. Ztlumí televizi, minimálně rodiče vás vnímají. A teď si představte ten moment, kdy vám v hlavě běhá stovka myšlenek, každá se snaží dostat na jazyk a být vyřčena. Ale vy nevíte, jak začít. Vaši rodiče ve vás doufají, vkládají ve vás svou důvěru. Nemůžete je zkrátka zklamat. Ale je správné jim lhát? Řeknete jim to. Řeknete jim, že jste heterosexuál. Ale co teď? Obejmou vás a řeknou vám, že vás milují bezpodmínečně, nebo vás vyhodí z domu, protože jste jen snůška druhořadých?

Představte si, že byste i v našem světě přišli za rodiči a řekli jim, že jste heterosexuálové. Asi by se na vás dívali dost nevěřícně, protože kdo toto říká? Ve společnosti, která má nastavené, že heterosexualita je samozřejmá. Představte si, že byste se jako heterosexuálové, jako ta většina, zdráhali stejně jako menšiny říct, kdo se vám líbí.

Proč toto všechno píšu? Toto je téma, o kterém přemýšlím téměř pořád. "Problematika" sexuálních menšin je něco, o čemž diskutuji s kamarádkami, ale co se také snažím protlačovat i mezi lidmi, kteří na něco takového nejsou zvyklí. A to vše jen proto, aby demokratická společnost byla opravdu demokratickou.
 

9 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Bemmie Bemmie | 10. března 2014 v 15:28 | Reagovat

Ten popis heterofobního světa mi trochu připomíná Love is all you need? Ale jinak zajímavý článek, souhlasím. :)

2 Date tree Date tree | E-mail | Web | 13. března 2014 v 14:49 | Reagovat

Přijde mi trapné odsuzovat lidi podle toho, o jaké pohlaví mají zájem. Tohle je každého věc. Lidé nemají rádi ostatní, kteří se nějak liší a je to špatně. Ať je každý sám sebou...

3 martina martina | 16. března 2014 v 11:55 | Reagovat

Povídku jsem si přečetla a opravdu mě dojala. Myslím, že by si ji měli všichni homofobíci přečíst. Nesnáším lidi, co mají vůči bi/homosexuálům nějaké předsudky. Láska si je rovna.

4 mengano mengano | E-mail | Web | 21. března 2014 v 11:23 | Reagovat

Velice příjemně mě překvapilo, že patnáctileté děvče dokáže takhle formulovat myšlenky.
Samozřejmě je nesmyslné posuzovat lidi podle jejich sexuální orientace. Ta je zcela nepodstatná a nic nevypovídá o charakteru člověka. Stejně jako barva vlasů, očí a nebo velikost bot. Vše je jenom o toleranci k lidem, kteří nejsou stejní jako my. Určitě nejsou pro to horší, ale ani lepší než my ostatní:)

5 Yima Yima | E-mail | Web | 21. března 2014 v 17:56 | Reagovat

[1]: To jsem nečetla. :)
[2]: Přesně tak! Nejhorší je, když se kvůli tomu lidi zabíjejí. (Příklad sám o sobě je ten čtrnáctiletý Filip teď před nedávnem.)
[3]: Děkuji moc. :)
[4]: Děkuji. :) Myslím si na vlas to stejné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama