První povídky

20. března 2014 v 20:42 | Yim |  Píšu
Když u nás posledně byla babička s dědou, zmínila jsem se o svých prvních povídkách. Pátrám po nich už nějaký ten pátek, táta je nemá, máma jakbysmet, tak mě napadlo, že aspoň mí prarodiče by je mohli mít schované, zvlášť když byly určeny právě jim na narozeniny v roce 2007. Tenkrát jsem chodila do třetí třídy a ještě mi stále bylo osm let. (Původně jsem to vypočítala špatně!) Babičku jsem tedy tak trochu naočkovala, aby se po nich podívala. Dneska jsem u ní byla, abych šila, a hle, babička ty povídky opravdu našla a vězte, že je to opravdu zábavné a já se u toho hodně nasmála. Nyní se můžete pobavit i vy. :)První povídka je pohádka o sedmimílových botách, která je originálně nazvána Sedmimílové boty. Myslím, že není co dodávat, protože je psána na počítači, takže s písmem nebude problém. Obrázky malovala má (tehdy šestiletá) sestra. Abyste to mohli přečíst, tak na obrázky klikněte a ony se vám zobrazí v novém okně zvětšené.

Pokud jste si přečetli tuto povídku, můžete si přečíst i tu druhou. Ta je původně leporelo, ale vězte, že naskenovat leporelo nejde tak, aby byl formát leporela zachován. Tato povídka je ale psána v ruce a ještě k tomu jsou některé části diktovány mé sestře, takže k tomuto sem dám i "překlad" do počítačového fontu, abyste z toho i něco měli. Obrázky si můžete taky zvětšit. (Přepis není opraven, jsou tam stejné chyby, pro efekt, chápete.)
1: Bedřiška a Míša poprvé ve škole
2: Byla jednou jedna rodina.

3: A Béďa Míša a Rýša měly jít poprvé do školy.
4: Jenomže Míša byl světlí a Béďa a Ríša tmaví tak Míša šel až další rok.

5: Kluci si vzaly do aktovky samý autíčka.
6: Mamynka se jim podívala do aktovky.

7: A řekla "Ale kluci, do školy se nosí: sloha, pastelky, nůžky, lepidlo."
8: Béďa a Rýša kývly a Béďa řekl: "A co kdyš budu mít hlad? Tak co mám dělat?"

9: "Já vím dám svačinu." Když jim dala svačinu tak už virazili.
10: A tak se učili a učili až nakonec šli domů.

11: Za rok už do školi šli i Bedřiška a Míša.
12: Už věděli co si mají do té školy vzít.

13: Šli do školi ale všichni se jim smáli.
14: Kdyš šli se školi tak uviděli jak ti hnědí medvědi lezli na skálu a jeden z nich tam uvízl a tak Bedřiška a Míša za ním vileli a pomohli mu. A tak ti hnědí medvědi zjistili že na barvě nezáleží.

 

5 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama