Veletržní setkání sběratelů 2014

21. dubna 2014 v 21:23 | Yima |  Yima
Už je to nějaká doba, co jsem propadla kouzlu Postcrossingu. To začala éra, kdy jsem začala sbírat pohledy všeho druhu. Již předtím jsem měla velké množství sbírek (poštovní známky, kameny, mince a papírovky, zápalky, plechovky od piv, pivní podtácky, pivní etikety, pivní víčka,...), ale pohlednice jsem měla jen schované ty, které nám kdy přišly. Od listopadu jsem zaregistrovaná na Postcrossing.com, aktivněji se tomu věnuji od nového roku. A když se do něčeho pustím, jen tak to nenechám být a hledám na netu jakékoli příležitosti k tomu, abych své sbírky a znalosti mohla prohloubit. Tak se stalo, že jsem v pátek šla na brněnské výstaviště, pavilon A3, kde se prodávaly pohlednice.

Upřímně, nevím, co jsem čekala. Jediná prodejní výstava, na které jsem byla, byla každoroční výstava minerálů v Tišnově. A něco podobného bylo i v tomto případě. Musím říct, že na tomto bylo spoustu starých pánů, jen málokdy se tam objevila nějaká žena nebo dítě, kteří měli vstup zdarma. Ale zato měli ty kožené aktovky a já si jednu taky jednou pořídím! Jen jsem to tam tak letmo prošla a potom jsem se zastavila u nějakého stolu, který byl hned u vchodu. Jeden pohled stál 2€! A to tam byly i dražší - 35€ nebylo výjimkou. Ovšem já jsem se jala prohlížení těch nejlevnějších a ano, našla jsem spoustu pěkných úlovků. Všechny (téměř všechny) byly už popsané a poslané, byly z různých dob a byly tam různé známky. A jakožto vášnivý sběratel známek jsem se hodně orientovala právě podle nich. Nejvíc bylo známek s Františkem Josefem I., ale nemám ani jeden. Pak tam byly docela časté pohlednice se známkami s Tomášem Garriguem Masarykem a Hitlerem. Nejvíc hrdá jsem na úlovek s Klementem Gottwaldem (neberte to tak, že bych ho snad měla nějak ráda a obdivovala ho, to v žádném případě!), kterého jsem našla jen jeden exemplář. Ještě jsem psaní neluštila, na to se teprve chystám, ale už i ty staré pohlednice samy o sobě stojí za to. Kdo je asi držel v ruce a kdo je psal? Opravdu bych s nimi ráda zašla k nějakému grafologovi, abych zjistila, co to bylo za lidi, ale mohu na to zapomenout, protože bych se nedoplatila.

Dávám sem pod perex všechny pohlednice, které jsem koupila. Je jich sedm. Jeden z nich není popsaný z druhé strany (Staroměstská orloj), zato se apoštolové otáčejí. Když kliknete na obrázek pohlednice, tak se vám na nové kartě objeví i s druhou stranou, kde jsou samozřejmě i známky. Nevím, jestli vás to zajímá nebo ne, ale kolikrát jste viděli známku s Hitlerem?


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 María María | Web | 21. dubna 2014 v 22:25 | Reagovat

Pěkné úlovky. Hlavně ten otáčecí orloj je super.
Sama taky chodím po veletrzích a burzách, kde hledám staré i novější pohlednice. Já se ovšem zaměřuji na dost úzké téma. Zajímá mě španělská korida, o které se vlastně už od dětství snažím zjistit co nejvíc atak sbírám i pohlednice s motivem býčích zápasů a sem tam i Španělska obecně.

2 Marrei Marrei | Web | 22. dubna 2014 v 16:13 | Reagovat

Ještě jednou ti mnohokrát děkuji za pohled, je úžasný. :3 Osobně jsem na žádném takovém veletrhu nebyla, ale snad mi to jednou vyjde (a že bych rovnou jela i za tebou? ^^). Ale je pravda, že zbožňuji staré fotografie - v neděli jsme brali nějaké po dědovi, zatím jsem je jen zběžně prohlédla. Je tam spartakiáda, pak hodně fotek rodiny mé babičky - i jedna pěkná, jezdec (patrně policista či voják) na koni. Ta mě zaujala, mamka pak říkala, že je to asi můj praděda, co byl policista. (K tomu jsem se dozvěděla, že patrně sloužil u policie i během protektorátu... mamka o něm nikdy moc nemluvila, moc se s nimi nemusela, už jen kvůli tom, jak se chovali k babičce. Ale i tak je to zajímavé, co se člověk nedozví - ale vzhledem k jeho povaze, jak ho mamka popisovala, je to dost děsivé.)

3 Will.E Will.E | E-mail | 8. května 2014 v 23:15 | Reagovat

Ahoj. Hezké pohledy a zajímavý blog. Taky sbírám známky, je to krásný koníček. Sbíráš všechny známky nebo se zaměřuješ na nějaké téma, např. prezidenty?

4 Yima Yima | E-mail | Web | 8. května 2014 v 23:29 | Reagovat

[3]: No, sbírám prakticky cokoli se naskytne a líbí se mi. Před nějakou dobou jsem se ale rozhodla, že chci mít všechny známky s panovníky, které byly vydány na území Českých zemí (takže R-U monarchie, všechny ČSR, Protektorát, Česká republika). První byla v roce 1850, přesně nevím, kolik panovníků od té doby bylo na trůnu Rakouska, ale chci je. :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama