Klub humoru

23. září 2014 v 17:04 | Yima |  Yima
Všude čtu a slýchávám, že všechny národy mají humor, ale ten náš humor byl klíčem k přežití všech těch pohrom jako byli nacisti nebo komunisti. Stačilo říct vtip, zasmát se a bylo hned líp. Vzpomínám si, jak se na prvním stupni opakovaly pořád dokola ty stejné vtipy. O tom, jak babička uklouzla na šlupce od banánu, ale co je na zemi, to se nezvedá. Teď marně hledím z okna a se zděšením zjišťuji, že už si žádný další nepamatuji.

Svého času jsem uměla hodně vtipů. Ani nevím, kde jsem je brala. Prostě jsem poslouchala a říkala je jinde, tam jsem odposlechla další a sdělila je těm prvním. Měla jsem v hlavě takovou encyklopedii. Potom se nějak vtipy vytratily, hrozně dlouho jsem žádný neslyšela a nejsem schopná nějaký říct, protože ta paměť, ta už taky není, co bývala. Najednou místo vtipů sloužily debilní hlášky spolužáků a učitelů, ve kterých jsme viděly věci do jistého věku nepřístupné. Bohužel, toto stále pokračuje, i v tomto věku se celá třída směje jako stádo volů.

Když jsem včera večer šla z keramiky, čekala jsem na trolejbus aspoň deset minut. V tomto mezičase chodím do trafiky a kupuji si nové číslo Reflexu. Na jedněch schodech seděla banda puberťáků, možná byli starší, ale na ten věk se minimálně chovali. Byli tam kluci i holky, některé jim seděly na klíně, někteří z nich kouřili.

"Já vám řeknu vtip! Přijde babička k doktorovi a ptá se: 'Pane doktore, jak se jmenuje ten Němec, co mi pořád bere věci?' - 'Alzheimer, babičko, Alzheimer.'" řekl jeden z těch kluků.
"Ty debile, vždyť to je z Kameňáku!"

Někdo se pokusil říct vtip a byl zamítnut. Lidi pořád citují filmy! Pořád. A smějí se tomu jako dvě stáda volů. Zvláštní je, že některé filmy se přijímají hůř než nějaké jiné. Třeba české filmy, na ty se někteří úplně odmítají dívat. (Zdravím svoji spolužačku Verču!) A přitom jsou nějaké mnohem lepší a vtipnější než ty americké sračky.

Máte pravdu, ještě je jeden druh vtipů. Ty rádoby vtipné obrázky, které putují po internetu a především po facebooku. Většinou je nechápu, asi si nejsme svojí inteligencí rovni. Připadá mi, že když to nikdo neřekne, není to tak vtipné. A převést obrázek do audia, to je takové krkolomné a málokdy vedoucí k úspěchu.

Přemýšlím, že bych si zase osvěžila pamět, naučila se pár vtipů a vykládala je. Tak nějak ty vtipy oživila alespoň v mém okolí, když už to nejde globálně. Nebo jsou ještě sociální skupiny, kde se vtipům dostává místo a kladná reakce? Jestli ano, řekněte. Já o ničem takovém nevím. A přitom by to bylo fajn, viďte? Jak jsou debatní kluby, literární kluby, sportovní kluby, proč někdo neudělá 'Klub dobré nálady' nebo 'Klub humoru'? Vlasta Burian, Oldřich Kaiser, Vladimír Menšík, to by mohli být čestní členové.

Prosím vás o jednu věc - pište do komentářů vtipy, které považujete za dobré. Na oplátku i já vám předám pár těch lepších z mé skromné zásoby.

Stalin jednou ráno vstane, venku je velice krásně a povídá slunci: "Slunce, slunce, řekni mi, kdo je na světě nejkrásnější, nejchytřejší, nejsilnější?" Slunce ani na chvíli nezaváhá: "To ty, ó Staline, světlo světa!" V poledne s tím Stalin přijde znovu: "Pověz mi, slunce, kdo je nejskvělejší, nejgeniálnější, nejpozoruhodnější člověk všech dob?" Slunce tvrdí: "To ty, ó nesmírný Staline." Před večeří Stalin neodolá potěšení znovu se slunce zeptat, kdo je nejlepší komunista na světě. A slunce mu odpoví: "Tak hele, Staline, jsi cvok, psychopat a nebezpečný magor a můžeš mi vlézt na záda, protože teď už jsem na západě!"

Einstein, Newton a Pascal hrají na schovávanou. Vybrali Einsteina, aby hledal, tak si zakryl oči a počítal do dvaceti. Pascal utíká co nejrychleji pryč, aby se schoval. Newton zůstane tam, kde je, ale namaluje na zem čtverec o velikosti metr krát metr a stoupne si do něj. Mezitím Einstein dopočítá a odkryje si oči. Hned před sebou uvidí Newtona a říká: "Newtone, to bylo lehký, našel jsem tě!" Newton se v klidu usměje a řekne: "Ne, nenašel jsi mě. Našel jsi jednoho Newtona na metr čtvereční. Našel jsi Pascala!"

Pán si koupil společenského robota, kterému se dá nastavit IQ podle jeho majitele. Tak pán bez váhání zadá 150 a robot se s ním baví o filosofii, kvantové fyzice a nanotechnologiích. Pán si tedy řekne, že to trochu sníží, nastaví 100. Robot se s ním začne bavit o normálních věcech - co bylo v práci, jak dopadl fotbalový zápas... Pán si ale řekl, že by ho zajímalo, co se děje při 50 bodech IQ. Bez váhání to nastaví a robot pomalu říká: "Tak co? Budeš volit Zemana?"

Gorkij a Lenin jdou spolu do baru a Gorkého napadne, aby si spolu dali vodku za jednoho rubla. Lenin se tomu vyhýbá, že je to přeci zakázané, že nejvíc se může za půl rubla. Gorkij ho stále přemlouvá, vždyť takové dvě osobnosti, to by lid určitě pochopil! A co by se vůbec mohlo tak hrozného stát? A Lenin odpoví: "Když jsem měl naposledy vodku za rubla, tak jsem se potom nestačil divit, jaké blbosti jsem těm dělníkům navykládal."

Co je sovětský smyčcový kvartet? Sovětský orchestr, který se vrátil ze Západu.
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Komentáře

1 Arthur Arthur | E-mail | 25. září 2014 v 16:53 | Reagovat

Tvůj fyzikální je boží! Přímo mi sedne do nálady! :3

Nevím, co se to za poslední dobu vyrojilo za vtipy o Bohu, ale tady dva máš:

V křesťanské škole se ptá učitelka dětí:
"Tak děti, dám vám hádanku. Co je to? Skáče to po stromech a žere oříšky.
Přihlásí se Lojzíček: "Já myslím že veverka, ale jak vás znám tak to bude určitě Ježíš Kristus."

Víte, jaký je rozdíl mezi Bohem a Putinem?
Bůh si nemyslí, že je Putin.

;)

2 Péťa Péťa | Web | 26. září 2014 v 14:11 | Reagovat

S vtipy je to na pdlačku :) moc jich neznám a když už jo, tak jsou sprosté :D tak přidám ten svůj sprostý, třeba bude mít úspěch. :D jestli ne, tak se omlouvám :D :D

Jede sedm trpaslíků do Vatikánu na audienci k papeži. Povídají si s ním a najednou z řady nesměle vystoupí Šmudla a ptá se: "Pane papeži, máte ve Vatikánu liliputánské jeptišky?" Papež  se zamyslí, ale na žádnou si nevzpomene. Šmudla pokračuje: "A co v Itálii? V Itálii jsou nějaké liliputánské jeptišky?" Papež zase přemýšlí, ale opět o žádné neví. Šmudla už vypadá zoufale, ale ptá se dál: "A jsou vůbec na světě nějaké liliputánské jeptišky." Papež přemýšlí, přemýšlí, ale neví a říká: "Ne ne, Šmudlo, žádné takové na světě nejsou." Jen co to dořekne, začnou se trpaslíci posmívat a z davu se ozve. "Šmudla šukal tučňáka, Šmudla šukal tučňáka."

3 Péťa Péťa | Web | 26. září 2014 v 14:12 | Reagovat

[1]: To s Putinem je výborné! :D

4 Iris V. Iris V. | E-mail | Web | 13. října 2014 v 22:19 | Reagovat

Musím říct, že já mám nějakou "opožděnou pubertu", jelikož když se ve třídě řekne nějaký dvojsmysl, jsem jedna z prvních, která z toho má záchvat smíchu (ale pak se za to stydím, když sedím doma s knížkou a předstírám intelektualitu). "Vtipných" obrázků z Facebooku se ke mně už pár dostalo, ačkoliv nemám profil na FB, a některé mě i docela rozesmály, ale to především proto, že narážely na některou z mých (četných) slabých stránek a vtipně ji zlehčovaly.
Tyhle tvoje vtipy, hlavně ty tři sovětské, mne opravdu odrovnaly a myslím, že si je zapamatuji a budu je vyprávět ve svém širokém okolí (čímž otestuji jejich všeobecné znalosti). Děkuji! :-)

Ode mně se asi žádného inteligentního vtipu nedočkáš. Můj oblíbený vtip je tento (starý a ohraný, ale naprosto na mne sedí);
-"Pane doktore, já mám takový problém. Vždy, když piju čaj, mne píchá u levého oka. Co mám dělat?!"
-"Být vámi si zkusím vyndat lžičku."
A ještě tenhle o blondýně:
Víte, proč má blondýnka na nočním stolku dvě sklenice; jednu plnou a tu druhou prázdnou?
No, tu plnou tam má, kdyby v noci měla žízeň, a tu prázdnou, kdyby žízeň neměla.
:-D

5 HellieG HellieG | Web | 10. prosince 2014 v 23:24 | Reagovat

Zbožňuju ten vtip s Newtonem :D Vůbec mám ráda ty "nerdské" vtipy.

Moje oblíbené jsou: "Víte proč je lední medvěd rozpustný ve vodě? Protože je polární." nebo
"Květnová noc, matfyzák s matfyzačkou v parku na lavičce.
-Miláčku, myslíš na to co já?
-Myslím...
-A kolik ti to vyšlo? "

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama