Nenávidím

17. prosince 2014 v 20:33 | Yima |  Yima
Nenávidím, když si jen tak v klidu sedím a z ničeho nic, jakoby někdo zmáčknul zapínač, se mi v uších rozezní ten "alarm". Prvních asi pět sekund je to od nejhlubšího až k tomu nejvyššímu, který zůstane ne několik minut, ale i hodin.

Nenávidím, když se zaposlouchám a zjistím, že nic neslyším. Na jednu stranu bych měla být ráda, ale na druhou vím, že jakmile to zase uslyším, bude to horší a intenzivnější.

Nenávidím, když z hluku, ve kterém to skoro nevnímám, vyjdu do ticha, kde mám pocit, že se mi hlava rozkočí.

Nenávidím, když se snažím soustředit na test nebo na výklad a najednou to začne pištět a já už neposlouchám jediné slovo, jen si zacpávám uši, ale vím, že to stejně uslyším dál, že to není jako hluk v šalině, kde bych se ho mohla jednoduše zbavit.

Nenávidím, když se musím ptát ostatních, jestli ten zvuk taky slyší. Protože někdy je to v prostředí, kdy bych to i čekala. Není. A ještě se smějí.

Nenávidím, když každej den ráno jdu na foniatrii, abych dýchala ten kyslík, musím čekat, míjím se s lidmi, co tam taky dýchají, říkám si, kdo z nich v té čekárně taky slyší to pískání, hučení, cokoli.

Nenávidím, když to lidi berou na lehkou váhu. A co to je ten tinnitus? To je, že mi pořád píská v uších. Ajo, nechtěla bych. Ajo, tak to musí být hnusný. Aha, no a co jako?

Nenávidím, když každýmu musím vysvětlovat, co mi je.

Nenávidím, když si říkám, že dokud neslyším hlasy, je to vlastně v pohodě.

Nenávidím, když si vezmu prášek a přitom vím, že od doby, co jsem je zase začala brát, se to rapidně zhoršilo.

Nenávidím, když jdu večer spát, zase to slyším, ale rádio mi blbě praská, takže to neplní žádnej efekt a tak usínám a musím přemýšlet nahlas, prostě křičím v hlavě.

Nenávidím, když se celej den usmívám a snažím se to ignorovat, přede všemi dělám, že je vlastně všechno v pohodě, že dokonce i moje máma zapomene, že to je se mnou takový.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 soul-underground soul-underground | Web | 17. prosince 2014 v 23:46 | Reagovat

Tak tohle ti nezávidím :/ Hodně síly!

2 Jindra Jindra | 19. prosince 2014 v 1:22 | Reagovat

Blbý, že to nemá řešení. Jistě jsi googlovala a tak víš vše potřebné. Snad by homeopatie mohla pomoct, někdy dokáže hotové zázraky.  http://obchod.alternativa.cz/atlasobchod/files/homeopatie-kralovska-lecba-margery-blackieov%C3%A1-ukazka.pdf

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama