Teaser Tuesday (10)

2. prosince 2014 v 18:19 | Yima |  Teaser Tuesday

Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.

"Lidé se bojí umřít, protože se bojí neznáma. Ale co je to neznámo? Navrhuju ti, Oskare, aby ses ho nebál a naopak mu důvěřoval. Podívej se na obličej Ježíše na kříži: podrobuje se tělesné bolesti, ale duševně ho nic nebolí, protože má důvěru. A tím ho hned míň bolí i ty hřebíky. Říká si: bolí mě to, ale nemůže to být špatné. A to je právě ono! To je dobrodiní víry. To jsem ti chtěla ukázat."
"Tak prima, babi Růženko, až na mě přijde strach, budu se snažit mít důvěru."
Políbila mě. Bylo nám s Tebou v té prázdné kapli fajn, Bože, vypadal jsi tak klidně.

Salesiánské středisko mládeže Brno-Žabovřesky pořádá pro animátory Adventní čtení. Každou adventní neděli se sejde kupa lidí, aby si poslechli kousek knížky, popili svařák, odpověděli na (filozofickou) otázku, popovídali si jen tak a potom s dobrým pocitem odešli domů. Čte se kniha Oskar a růžová paní od Erica Emmanuela Schmitta. Oslovilo mě to natolik, že jakmile se naskytla volná chvíle (tj. dnes), zašla jsem si pro ni do knihovny. Na internetu jsem zjistila, že to patří do cyklu o neviditelném, půjčila jsem si tedy celý "cyklus". Jsou to tři krátké knížky, v jedné je ukryto křesťanství, v další islám a v té poslední judaismus. Tato kniha je o křesťanství.

Možná vás to odrazuje, ale to nemusí. Teď to asi bude znít jako spoiler, ale jelikož se to všechno dozvíte na několika prvních stránkách, můžu vám to říct. Je to o desetiletém klukovi, který píše na radu babi Růženky Bohovi, žije v nemocnici a umírá na leukémii. Pohrává si s vírou, hraje si s babi Růženkou, přemýšlí, prožívá celý svůj život v pár dnech. Není to žádná propaganda.

Přečetla jsem to během hodiny. Teď to v mezičase mezi povinnostmi čtu podruhé a hodlám to přečíst ještě párkrát. Dobře se u toho přemýšlí. Budu muset v neděli poděkovat Liborovi, že jsem díky němu tuto knížku mohla číst. Mám dvě oblíbené knížky. Klub nenapravitelných optimistů a Den trifidů. Teď jsou tři, protože toto je vynikající kousek!
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 2. prosince 2014 v 20:03 | Reagovat

Takové knížky mívají něco do sebe. Já si třeba nemůžu vynachválit Proroka od Chalíla Džibrána.
Určitě až na ni narazím, zkusím, protože ačkoliv jsem více méně věřící- skeptik, tyto knihy mě nenechávají chladnou.
A co se týče Trifidů, díky, že jsi mi je připomněla, musím si je konečně v knihovně pohledat ;)

2 Terka Terka | E-mail | Web | 2. prosince 2014 v 22:47 | Reagovat

Tahle kniha nemusí být špatná, naopak. Vážně mě dle toho úryvku a dle toho, co jsi o ní řekla, opravdu zaujala. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama