Teaser Tuesday (11)

23. prosince 2014 v 11:20 | Yima |  Teaser Tuesday

Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.

Posadil jsem se na holý pahorek. Okolo nebylo vidět nic jiného než prázdný prostor. Nebylo cítit nic jiného než pouhý čas. Tiše jsem se nudil. Rukama jsem se držel za kolena a najednou jsem bez jediného pohybu začal padat...
Padal jsem...
Padal jsem...
Padal jsem...
Propadal jsem se sám v sobě. Jak by mě mohlo napadnout, že existují takové srázy, tak závratná propast, stovky a stovky kroků do nitra jednoho lidského těla? Propadal jsem se do prázdna.
Čím rychleji jsem padal, tím víc jsem křičel. Ale rychlost můj křik neutlumila.
Potom jsem měl pocit, že se pád zpomaluje. Změnil jsem skupenství. Už jsem nebyl tak těžký. Rozdíl mezi mnou a vzduchem se vytrácel. Stával jsem se vzduchem.

A zbytek si budete muset přečíst sami.
Kniha od autora, který tu už v Teaser Tuesday byl. Eric-Emmanuel Schmitt: Evangelium podle Piláta. Je to kniha, která je členěna do dvou částí. První část má asi sedmdesát stran a vypráví ji Ježíš. Popisuje útržky vzpomínek na dětství, na otce, na matku, na přátele, na myšlenku, že by se stal rabínem. Podrobněji je tam vyprávěno, jak se setkává se svým bratrancem Janem Křtitelem, jak potkává své učedníky, tak žije do doby, než ho jde Jidáš udat. Druhá část je psaná formou dopisů. Píše je Pilát Ponský svému bratrovi Titovi do Říma. Pojednává tam o svém každodenním životě, ale přdevším se to točí okolo zmizelého těla Ježíše a hledání, kde by mohlo být.
Mně se ta kniha líbí. Avšak ne každému tak může připadat. Toto už je silně náboženské téma, že ano. Jsou tam hodně obsaženy Ježíšovy myšlenky a činy a ty zázraky a tak, myslím, že je dobré, aby si to přečetli i nevěřící, protože to, co Ježíš hlásal, je opravdu rozumné a lidské.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Em Age Em Age | Web | 23. prosince 2014 v 13:38 | Reagovat

To je psycho. :O
Tu knihu neznám, ale z úryvku mě dost zamrazilo...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama