Teaser Tuesday (12)

6. ledna 2015 v 20:03 | Yima |  Teaser Tuesday

Originální Teaser Tuesday je na blogu Should Be Reading. O co jde? Mám vzít knihu, kterou aktuálně čtu, otevřít ji na náhodné stránce a opsat sem úryvek, napsat jméno autora, název knihy.

Jsou spisovatelé, velcí spisovatelé, kteří nás oslní silou svého ducha, ale kteří jsou poznamenáni zvláštní smůlou: pro nic z toho, co mají na mysli a chtějí říci, nenašli originální formu, která by byla spjata s jejich osobností stejně neodlučitelně jako jejich myšlenky. Myslím například na velké francouzské spisovatele narozené okolo začátku dvacátého století; když jsem byl velmi mlád, všechny jsem je obdivoval; Sartra pravděpodobně nejvíc.

Dnes jsem přečetla celou Zahradou těch, které mám rád od Kundery z minulého roku. Je to taková tenká knížečka, asi 110 stran, velikost o něco větší než A5. Je to řada esejí o lidech, které má Milan Kundera rád. Je to o spisovatelích, o románech, o Češích i o Francouzech, ale i o úplných cizincích. Nepletu-li se, překládal to do češtiny Kundera sám. (Tuto knížku jsem dostala na Vánoce a je jedna ze tří, které jsem zatím nečetla.)
Nicméně, dneska jsem v knihovně vrátila 19 knih, které jsem měla půjčené minulý měsíc, měsíc a půl; a místo toho jsem si půjčila (jen!!!) tři knihy a to Nahý oběd od W. S. Burroughse, Hra pro čtyři ruce od Jana Němce a Che Guevarův pražský příběh od Abela Posse. (Původně jsem si chtěla půjčit C. S. Lewise, ale neměli. Pouze druhý díl Kosmické trilogie, ale proč začínat od dvojky, že?)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 6. ledna 2015 v 21:45 | Reagovat

V knihovně jsem většinou taky jako doma a proto mám (zatím) jen čtyři průkazky. A s pravidelností se je všechny snažím navštěvovat. Tedy teď po Vánocích jsem zavalena knihami coby dárky, takže si dávám od knihoven pauzu. A možná se inspiruji a s Teaser Tuesday možná začnu též, ale ještě si to nechám projít hlavou ;)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama