To je sice pěkný, ale nespravedlivý

23. ledna 2015 v 13:58 | Yima |  Yima
Za poslední týden se moje komunikace s lidmi snížila na minimum. V pondělí jsem byla ve škole na jednu hodinu, kdy jsme psali test z angličtiny. Desátá lekce. Haha, poslední lekce z učebnice a už by možná učitelka mohla objednávat nový, ale ona si nedohlídne ani na nohy a tak ji asi nic takovýho nenapadlo.

Psala jsem diktát z ruštiny o přestávce, abych tam celá mrtvá a ukašlaná nemusela čekat přes dvě hodiny hudebky. Musíte uznat, že do gregoriánských chorálů kašlat, to není to pravý ořechový. Ne, že bychom zpívali gregoriánské chorály. Nevím, co zpíváme v hudebce. Řešili jsme s ruštinářem, jestli mi má dát jedničku, nebo ne. Údajně je to mezi jedničkou a dvojkou a udájně se moc nezapojuju v hodinách, i když když se mě na něco zeptá, tak já odpovídám a tak. Hm, super, no a co. Že prý jsem moc inteligentní a tak to všechno chápu a pochytím rychleji a chápe, že se nudím. Poznamenala jsem, že se kvůli tomu hádám s učiteli často. Řekl, že uvidí, co budu mít za známku. No, to já taky uvidím.

Vlastně jedniček moc nebude. Čeština, společenské vědy a hudebka? A tři trojky. A zbytek budou dvojky a je mi úplně jedno, jakej mám průměr, a je mi úplně jedno, že i kvůli mně se nemá třída šanci umístit v pořadí tříd někde nahoře. Koho sakra zajímá nějakej debilní pořadník.

V úterý jsem šla do školy na poslední hodinu, protože jsem si musela napsat test z dějepisu. Otázky byly dost primitivní, dostala jsem dvojku, protože jsem se prostě pořádně nenaučila. A je mi to jedno. Vrátila jsem se domů a měla jsem zase teplotu. Já jsem vlastně teplotu měla naposledy tak ve dvanácti, když jsem měla zápal plic, od té doby ne, až tento týden hned několikrát.

Ve středu a ve čtvrtek jsem byla celou dobu doma. Včera jsem vytvářela obrázek do soutěže. Jitka mě požádala, abych něco namalovala, protože středoškoláků tam prý moc není. Tak fajn, proč ne. Téma je 200 let výročí narození Dona Boska nebo 20 let posvěcení kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů. Namalovala jsem červánky, ty jsou ze střediska to nejkrásnější, a z ústřižků novin lepím kostel a to podloubí a dům salesiánů. Ještě to není hotové.

Dneska mi bylo ráno neskutečně hrozně. Bolelo mě břicho, točila se mi hlava, bylo mi na omdlení, nemohla jsem pořádně dýchat (což teda nemůžu poslední dobou furt, asi můj organismus baví se dusit), byla mi chvilkami zima a pak děsný vedro, třásly se mi ruce, že jsem ani nemohla udržet hrnek. Teplota 34,7°C, úplně báječné. Jako jsem zvyklá, že mívám 35,3°C, ale pod těch 35 to klesne málokdy. Vlastně je to docela děsivý. Vzala jsem si paralen a jela jsem do školy napsat si slohovku.

Přišla jsem na posledních pět minut do angličtiny, stihla jsem si chvilku pokonverzovat o Farmě zvířat, prostě jsem řekla, že vůdci byla prasata a pracovaly hlavně koně a ona naznala, že jsem to asi vážně četla. Ne asi! Já lžu, že jsem to četla, ty vole, já jsem takovej literární snob, že tvrdím, že jsem četla Farmu zvířat, i když jsem to nečetla! Jasně, že jsem to četla, je to na mém seznamu úplně nejoblíbenějších knížek. Ale tu učitelku nemůžete brát vážně. To je prostě exot.

A pak přišla ta slohovka. Byla tam dvě témata, něco o charitě, útvar zpráva, a pak Jak zvířata pomáhají?, libovolný útvar publicistického stylu, ale měli bychom to napsat jako analytický článek, protože nic jinýho se na to prý nehodí a reportáž a fejeton jsme ještě neprobírali. Aha, aha, jako bychom snad něco z toho předchozího probírali jinak než jako "přečtěte si to a něco napište". Vykašlala jsem se na ni, prostě jsem psala, co mě tak nějak napadlo, je to spíš taková něco jako reportážo-zpráva, tak něco, vždyť je to jedno, libovolný útvar publicistického stylu to je.

Vrátila mi doplňovačky, vrátila mi test z literatury, vrátila mi slohovku o tom, že vlastně Zemana nikdo moc nevolil, za kterou jsem dostala 2- a je to moje nejhorší známka z češtiny za tento půl rok a dost mě to naštvalo, i když jsem si plně vědoma toho, že prostě slohovky psát neumím. Řekla mi, že mi teda dala jedničku, ale jen proto, že toho dělám víc než ostatní (a co jako? češtinová olympiáda? že píšu? že jsem se čirou náhodou stala něčím jako šéfredaktorem školního časopisu, aniž bych o to stála? co to má společnýho s tím předmětem?), ale že jinak jako nic moc, že bych se měla víc snažit. Abyste věděli, moje známky z češtiny jsou následovné: 2, 1-, 2, 1-, 1-, 1, 1, 1, 2, 2-, 2, 1, 1, 2. A je mi skutečně jedno, jestli budu mít jedničku, nebo dvojku, protože na tom v životě nezáleží, na nějakých blbých známkách, nezáleží ani na tom, jestli správně umím napsat slovo dennodenně, to si můžu kdekoli najít, v životě záleží na tom, abych byla šťastná a to budu, i kdyby mi dala pětku a já propadla. Možná jsem ten průměr špatně vypočítala, ale mělo by to být 1,6. A jestli to tak opravdu je a vím o všech známkách, tak mně to teda je velmi nepříjemné, protože ve škole bychom se měli učit i spravedlnosti, protože jinak nikdy spravedliví nebudeme. Kdyby to bylo 1,5 tak něřeknu, to ať mi klidně jedničku dá, ale takhle mi to přijde dost nefér a nelíbí se mi to. Ale tato učitelka je taky exot. A doufám, že zná můj blog a právě ho čte. Dobrý den, paní profesorko.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness Leri Goodness | Web | 23. ledna 2015 v 15:44 | Reagovat

Velice pěkně napsaný článek a máš pravdu...kdo nám zaručí skvělou kariéru a spoustu práce, když budeme mít vysokou? Známky jsou v podstatě jen cifry. Dneska i ti nadprůměrně inteligentní sedí za kasou v Kauflandu.

2 Veronika Veronika | E-mail | Web | 23. ledna 2015 v 17:20 | Reagovat

Počkat, počkat, teď nevím, jestli jsem to nepochopila, nebo vážně řekla, že jako Zemana nikdo moc nevolil. Fakt se směju. :D

Náš Pan Češtinář Všeználek si taky jako není jist, jestli mi dá za 2 nebo za 1. Moje známky jsou prosím 1, 2, 1, 2, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1, 1. Jako vážně???? Prý že se moc nehlásím. Přitom vždy, když se zeptám, tak odpovím a prostě se občas přihlásím. Stejně furt vyvolává ty, kteří nic nedělají, aby se zapojili, tak si mám nechat odkrvovat ruku pro nic za nic?

Hlavně ať je ti dobře a jsi zdravá. Já už jsem nachcípaná asi dva měsíce a už mě to dost sejří. V pondělí jsem sice ve škole kvůli písemkám byla, ale taky jsem to odnesla. V buse málem omdlela, kamarád mě musel do toho busu pomalu odnést, a pak celý dopoledne prospala. V úterý jela jen na poslední hodinu a pak už zas chodila normálně. I když v tom stavu pořád nemocném. Což bylo super, když jsem včera musela dodělávat tělocvik, protože mi chtěla dát eNko. Myslela jsem, že ta umřu, když tam budu s nafoukanýma fiflenkama, ale nakonec to bylo v pohodě, naštěstí.
Vůbec se na to vysvědčení netěším. Budu mít poprvé v životě 4 a to z matiky, ze které jsem neměla ani trojku nikdy. No a spouusty trojek, asi, a jedničku jen z občanky a snad z té češtiny. To bude teda vážně krásná sbírka. :/ Musím se začít učit.

3 Malbec Malbec | 24. ledna 2015 v 10:54 | Reagovat

Názor mám podobný, ale utvořený spíše z druhé strany průměrové barikády, jelikož jsem měl průměr přesně 4, a ona na mě ještě chtěla tasit nedostatečnou. Díky bohu za Ježka, který alespoň ve svých předmětech známkuje trochu lidsky :D

4 Yima Yima | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 13:10 | Reagovat

[1]: Oh, děkuji, to jsem ani netušila, že by to mohl někdo považovat za dobrý článek, protože jak to tak porovnávám s těmi dřívějšími, poslední dobou píšu úplně jinak a sama jsem si na to ještě úplně nezvykla. :D A máš pravdu... ono je možná v dnešní době mnohem lepší být řemeslník...

[2]: Ne, to já jsem řekla, že Zemana nikdo moc nevolil. O tom jsem psala ten analytický článek. Kalkulovala jsem s velkými ciframi (:D), ale nakonec vyšlo, že ani ne třetina občanů české republiky volila Zemana. Bylo to jen 28% a to jsem nepočítala deset a půl milionů, ale jen milion, takže ještě méně.  :)

[3]: Ježek je úžasnej! Jako průměr je blbej, že jo. Protože to vůbec nevypovídá o tvých znalostech a tak, ale alespoň je to pro všechny spravedlivý...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama