Růžena

30. května 2015 v 9:46 | Yima |  Yima
Až budu dospělá a budu mít řidičák a peníze na účtu, koupím si fau vé té jedničku. Je to můj sen už od dob, kdy jsem byla ještě víc malá, než jsem teď, ten sen stále přetrvává a dlouhé minuty toto super vozítko obdivuju mezi angličáky v hračkářstvích. Doma ho pořád nemám.

A nějak skvěle tu té jedničku pojmenuju, třeba Růžena, a budeme s Růženou jezdit celý prázdniny po vlasti i nevlasti a bude nám fajn, budeme jen my dvě, protože si nedokážu představit člověka z mého okolí, který by vydržel takovou dobu jezdit odnikud nikam jen se mnou a Růženou. Ale nám bude fajn a budeme se mít sluníčkově, ale žádná tráva a alkohol za volantem, aby bylo jasno.

Budeme využívat šengenskej prostor a jen s občankou projíždět skrz hranice. Když tam bude fronta, budu si malovat hlavy a hlavy a hlavy a Hitlera zkříženýho s mimozemšťanem. Každý večer někde zaparkuju, rozbalím si spacák a lehnu si dozadu, brzo ráno se nasnídám kedlubny a pojedu dál, kam mě čáry na silnici povedou. A až si jednoho dne, přesněji 31. srpna, uvědomím, že zítra začíná škola a že zítra jdu do čtvrťáku a já budu zrovna někde na Giblartaru, tak mě přepadne panická hrůza a pojedu rovnou domů, abych stihla začátek školy a matka třídní mě nezabila.

Později obšlehnu Kerouacovu On the Road a budu o tom všem vyprávět svým studentům, asi spíš v hodinách zeměpisu než češtiny. Ale to až o pár let později. Mezitím bude Růžena na dobu neurčitou odstavena někde v garáži, protože se budu pilně učit na maturitu. (Hahahahahahaha.)

Tak toto jsou mé vyhlídky na příští prázdniny. Děsivý je, že za rok mi bude osmnáct a to mi pořád ještě není ani sedmnáct. To až za pět dní.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 naoki-keiko naoki-keiko | Web | 30. května 2015 v 10:11 | Reagovat

Já si řidičák hodlám udělat co nejdřív, takže pomalu zjišťuji co a jak, osmnáct mi bude za necelej měsíc, ale vlastně mě to už neděsí, smířila jsem se s tím, že asi budu dospělá. Mě by k životu stačilo malinké Daewoo Matiz, jako abstinent bych vozila své kamarády a známe z různých akcí, takový taxík zadarmo. Možná bych řidičák hlavně chtěla kvůli místům, kam se hromadnou dopravou nedostanu. Abych nemusela odcházet dřív z nějaké akce nebo festivalu kvůli poslednímu odjíždějícímu autobusu. A co se týče toho abstinentství- jediné co mi na dospělosti vadí, že při odmítání alkoholu nebudu moct použít argument o své nezletilosti (a budu to mít těžší kvůli nátlaku, který už teď je docela velký) :)

2 Jindra Jindra | 30. května 2015 v 11:28 | Reagovat

Bylo by dobrý dát ilustrační foto, jinak si nikdo asi nepředstaví, co máš na mysli. Ten veterán je ale dražší, než nové moderní auto.
http://www.mobile.de/modellverzeichnis/volkswagen/t1.html

3 L. L. | Web | 30. května 2015 v 17:06 | Reagovat

tak vše nejlepší k narozkám a ať se Ti splní po čem toužíš :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama