Červenec 2015

Něco končí a

8. července 2015 v 15:00 | Yima |  Yima
Před dvěma lety se stala skvělá věc. Založila jsem si tento blog a až do dnešních dnů se o něj starala se starostí téměř mateřskou. Vyšlo zde mnoho článků, ke dnešnímu dni včetně tohoto je tu přesně sto šedesát sedm článků, tedy jsou to články, které prošly jarní čistkou a články zveřejněné po této čistce.

V poslední době se toho v mém blogovém životě událo hrozně moc. Nechci to tu všechno rozebírat. Nicméně jsem si uvědomila, že se mi tu špatně dýchá. A to už delší dobu. V rámci přežití jsem se už asi půl roku tajně a potichu chystala na emigraci. Minulý týden přišel ten zlomový okamžik, kdy jsem si řekla tak už dost, toto ne, toto se mi nelíbí a v tomto žít nebudu. A tak si balím kufry, zařizuji si nové bydlení, které vám nápadně může připomínat předchozí vzhled na tomto blogu. Ještě tápete? Tento blog opouštím.

Tento blog opouštím s těžkým srdcem. Měla jsem to tu ráda a napsala jsem tu spoustu věcí, nechávám za sebou i takové čtenáře, kteří se nepřestěhují za mnou, nechávám tu návštěvnost, kterou jsem získávala z titulní stránky přes téma týdne a autorský klub. Ale stojí mi to za to. Hlavně tu nechávám dva roky svého života. Dva roky, kterých rozhodně nelituji. Ale které budou pokračovat dalšími dny, týdny, měsíci a roky na konkurenčním blogspotu.

Rozhodně nebudu tento blog mazat. Bude tu sloužit jako můj náhrobek, ačkoli stále žiji, budou tu dostupné všechny články. Pokud to nesmaže někdo seshora, což, doufám a myslím, ani není možné.


Pokračování článku na

yimovsky-svet.blogspot.cz


Psací odpoledne V.

1. července 2015 v 11:41 | Yima |  Yima
Před čtrnácti dny proběhlo čtvrté Psací odpoledne, na kterém jsme psaly na psacích strojích a já bych se měla stydět, protože jsem nepřidala žádné fotky. Bavily jsme se o tom, jestli udělat další Odpoledne až po prázdninách, nebo i během prázdnin. Za tímto účelem vznikla i skupina na facebooku, kde jsme se shodli, že tedy ano, a rovnou jsme v anketě vylosovali termín, jímž se stala středa 12. srpna 2015. Pokud budete setrvávat v Brně či jeho okolí a nebudete mít co na práci, určitě přijďte mezi nás! Tentokrát bych se snad zaměřila na uvozovací věty, ale kdo ví, třeba mě ještě napadne něco hrozně moc kreativního. Jak nás tak znám, budeme psát maximálně hodinu, hodinu a půl, a zbytek si budeme povídat. Jsou tam moc milí lidé, nemusíte se nás bát.

UDÁLOST NA FACEBOOKU

(a pod perexem najdete pár fotek z červnového Psacího odpoledne)